۱۳۸۹ اردیبهشت ۶, دوشنبه

اعلاميه شورای موقت کارگران مجتمع های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در آستانه روز جهاني كارگر

اعتراض به حداقل حقوق اعلام شده از طرف دولت
دوستان کارگران

دولت حامی سرمایه داران حد اقل دستمزد کارگران در سال 89 را با 15% افزایش نسبت به سال قبل ، 303000 ( سیصد و سه هزار تومان ) اعلام کرد . این یعنی فقر و فلاکت و جهنم . این یعنی احساس شرم توام با مرگ تدریجی کارگر در برابر خانواده اش که چشم به دستمزد زیر خط بقا دارد . این یعنی کارگر باید ( اگر کاری گیرش بیاد و شاغل باشد ) به بردگی بیشرمانه تن بدهد . در حالیکه توکلی ، نماینده مجلس خود به تورم 86 در صدی در سال آینده اعتراف میکند ، چگونه این آقایان و دولت ، دستمزد کارگر را 15% افزایش میدهد ؟ با این حقوق چکار میشود کرد ؟
دوستان عزیز ،

ما همانطور که در بیانیه اعلام موجودیت شورا گفتیم ، حداقل حقوق کارگران باید یک میلیون تومان باشد . این میزان بر اساس آمارهای رسمی بانک مرکزی در رابطه با قیمت های اقلام اساسی کالاهای مورد نیاز خانوارهای کارگری ، متوسط کرایه خانه در شهرهای بزرگ و هزینه هائی مانند حمل و نقل درون شهری و برون شهری ، آموزش و پرورش و بهداشت و درمان و غیره ، برآورد شده است و بنابراین اعلام حداقل دستمزد به میزان کمتر از یک سوم این مبلغ ، یعنی تحمیل یک زندگی سیاه و نکبت بار به کارگران در ایران . ما به عنوان کارگران متشکل در شورای موقت کارگران منطقه ویژه به این سطح دستمزد ، اعتراض داریم و معتقدیم باید برای مقابله با آن ، با اتکا به نیروی خود ، اقداماتی را بانجام برسانیم .

در این راستا پیشنهاد ما به همه کارگران اینست که با اعتراض جمعی به این بی حرمتی آشکار به کارگران جواب داده شود . در محل های کارمان ( کارخانجات ) بر سر این موضوع مهم ، که ارتباط مستقیم با زنده ماندن خود و خانواده مان دارد ، دور هم جمع شویم و از طریق تجمع در نهارخوری و یا محوطه کارخانه و اعلام اعتراض به حداقل حقوق 300000 تومانی دولت ، اراده مان را برای تغییر این شرایط برده وار نشان دهیم . کارگران هر مجتمع میتوانند با نوشتن طومار و امضا دسته جمعی و دادن آن به مدیران و ارسال رونوشت به ادارات کار و مجلس اعلام کنند که با این حقوق ، ما با مرگ تدریجی رو برو بوده و قادر به ادامه حیات نیستیم و نخواهیم بود . ما باید به کسانی که از راه تحمیل فقر و گرسنگی قصد نابودی زندگی کارگران را دارند ، بفهمانیم که زندگی انسانی حق مسلم ماست ! و تا رسیدن به آن از پای نخواهیم نشست .

زنده باد مبارزات کارگران برای دستیابی به حقوق حداقل یک میلیون تومان

زنده باد اتحاد کارگران

شورای موقت کارگران مجتمع های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر